Achterveld 1 mist promotie op doelsaldo
dinsdag 6 juni 2017


Michiel Schouten scoorde twee keer tegen Real Sranang

Uiteindelijk kwam Achterveld twee doelpunten tekort om te promoveren. Het was een scenario waar niemand nog rekening mee had gehouden nadat de eerste twee wedstrijden met 3-1 en 7-2 verloren waren gegaan. De 5-7 overwinning bij Real Sranang - dat wel promoveert - was voor Achterveld een prima afsluiting. 

Janco Heimgartner fronste na doelpuntrijke overwinning wel even zijn wenkbrauwen toen hij de uitslag van Dynamo tegen Zeist hoorde. Dynamo won ook die wedstrijd. Hierdoor eindigden Real Sranang, Achterveld en Zeist allemaal op drie punten. ,,Real Sranang is nu door, terwijl zij een doelsaldo van min twee hadden'', rekende Heimgartner snel uit. ,,Ons doelsaldo was min vijf. Hadden we vandaag twee keer meer gescoord, dan waren wij gepromoveerd.''

Achterveld liet het echter niet in deze wedstrijd liggen, maar een week eerder. ,,Tegen Dynamo hebben we het laten lopen toen het 1-3 werd'', aldus Heimgartner. ,,Daarom hielden we voor deze laatste wedstrijd ook geen rekening meer met promotie. Daarvoor was ons doelsaldo te slecht.''

Het gevolg was een leuke wedstrijd met heel veel doelpunten. Mike van Ruitenbeek opende de score. Daarna waren Rudy Baalman (0-2 en 1-3), Friso Drewes (3-4), Michiel Schouten (4-5 en 5-7) en Bart Kooloos trefzeker. Heimgartner: ,,We wilden het seizoen goed afsluiten en dat is gelukt. Het was een leuke en sportieve wedstrijd en het werd een typische Achterveld wedstrijd. Dit seizoen was ons doelsaldo 59-59. Daarmee werden we vierde. In de nacompetitie kregen we ook weer vijftien treffers tegen. Dat is gewoon te veel en blijft onze zwakke plek. Daarom vind ik het ook prima dat we nog een jaar in de vierde klasse blijven. Het zou mooi zijn als we volgend jaar de wedstrijden iets meer kunnen controleren en naar onze hand zetten. Mijn doel is dat de ploeg wat stabieler wordt en we een stuk of 20 doelpunten minder tegen gaat krijgen. Daar gaan we aan werken.''

Selectie Achterveld heren 16-17.jpg