Achterveld 3 en de slag om Naarden
maandag 27 maart 2017

S.V. Achterveld 3

Het was gisteren precies 73.697 dagen dat Napoleon de slag om Waterloo verloor en afstand moest doen van zijn troon, toevallig was het gisteren ook de dag dat het vlaggenschip van het oranjeleger uit Achterveld mocht aantreden tegen NVC, oftewel onze tegenstander van vandaag. Waar de thuiswedstrijd nog ruim werd gewonnen van Nvc zou het vandaag toch even anders lopen. Rick en Willem waren na lange afwezigheid weer terug bij het team, kortom we zouden het niet cadeau gaan krijgen. Nadat de meeste vandaag de zomertijd glorieus hadden doorstaan en nadat onze verloren zonen Rick en Willem ook zich bij de groep hadden toegevoegd gingen we op pad naar Naarden. Daar het deze week hommeles was op de Nederlandse snelwegen waren we bang niet op te tijd komen voor de wedstrijd. Andre bracht echter uitkomst, daar hij vaak te pas en te onpas te zien is in het Gooi wist hij met uitstekende navigatie skills ons naar het sportcomplex te leiden in zijn sportieve bolide. Het sportcomplex waar onze sterspeler Dennis Kok nog menig nachtmerrie van heeft gekregen. Het was hij die een x aantal jaar geleden in het 2e een panna kreeg door de lucht van niemand minder dan champions league winnaar Kiki Musampa met een achterstand van 9-1. Het was toen Dave die een grote hoofdrol opeiste en niemand minder dan Kiki uit de wedstrijd kreeg met een ware bodycheck waar menigeen ijshockey speler jaloers op zou zijn. Ook deze wedstrijd zou Dave weer een hoofdrol opeisen. Het is namelijk hemelsbreed 45 kilometer naar Schiphol en het blijkt dat Naarden op de directe route ligt van het vliegverkeer van Schiphol en Eelde. Om een kort verhaal lang te maken weten wij nu inmiddels dat er veel vliegverkeer is tussen Kuala Lumpur en Schiphol op Zondag, Airbus en Boeiing goede zaken hebben gedaan de afgelopen jaren en dat een ronde start en landingsbaan helemaal geen slechte optie is voor Schiphol. Namens het gehele 3e wensen wij Dave bij deze ook veel beterschap met zijn stijve nek en hopen dat hij er over 2 weken weer bij is als we gelukkig thuis spelen en er geen vliegtuigen overkomen.

 

Goed, we waren dus aangekomen op het sportpark en onder een licht doorkomend zonnetje zochten we de kleedkamer op. De sfeer zat er goed in, immers hadden wij de 5-0 van de 1e wedstrijd nog goed in gedachten en Willem had zijn jukebox bij zich waar Rick zich uiterst mee kon vermaken. Als een ware boogie wonderland legende liet hij zich gaan op de muziekklanken van cha cha slide, een bekend nummer van de hedendaagse jeugd. Hij is dan ook te huren voor al uw partijen en feestjes, het liefst op de zondag! De opstelling werd bekend gemaakt en om 10 over 11 floot de leidsman af voor de 1e helft. Danny Blind zou zeggen dat wij een uitstekende eerste helft gespeeld hebben en er flitsend, snel en zorgvuldig voetbal gespeeld werd maar wij weten allemaal hoe het daar mee afgelopen is.. Onze drie leiders waren vandaag helaas wel een stuk realistischer en al kijkend naar de zijlijn leek het 45 minuten lang een voorstelling van Stattler en Waldorf van de Muppets. Nadat de 1-0 was gevallen en wij zelf nog niet veel hadden gecreëerd besloten ze de dramatisch spelende ondergetekende naar de rechtsback positie te zetten om zo met zijn bekende rushes voor gevaar te zorgen. Dat dit gelijk goed uitpakte bleek wel uit een aantal gevaarlijke kansen voor de goal. Helaas waren onze spitsen vandaag niet koelbloedig voor de goal. Joris was ook nog niet geheel fit na een ongelukje op zijn werk. Hij moest namelijk testen of de poortjes van de detectieruimte wel werkte, kort samengevat; die werken! Met een litteken op zijn voorhoofd ter grootte van de keizersnede van de pasgeboren olifant uit dierentuin Amersfoort stond hij er wel en een kopduel werd ook niet geschuwd. Toch was het na een 20 tal minuten genoeg voor hem even en mocht Remco hem vervangen in de spits. Remco die goed gekeken had naar Joris bleek hem perfect te kunnen vervangen en zo stond het binnen de kortste keren nog steeds 1-0.  Het was dan ook Naarden die voor de 2-0 tekende na geklungel in de Achterveldse defensie. Met deze ruststand zochten we de thee op. Onze eigen Napoleons gaven de moed echter nog niet op en besloten zoals elke wedstrijd hard op te treden in de rust. Rob, onze generaal in het veld werd gewisseld en mocht de band afstaan aan de helemaal terug in de wedstrijd spelende rechtsback van Achterveld. Ook onze twee langdurige afwezigen Rick en Willem strikten hun veters voor de 2e helft en zij lieten gelijk de 2e helft zien dat ze nog makkelijk mee konden met het derde van het derde en pasten zich gelijk aan het niveau… We moesten wat verzinnen en met een alles of niets offensief werd Joris ingebracht waardoor we achterin 1-1 op speelde of op sommige momenten 2-1 als er een Boeing overvloog. Ik weet tot op dit moment nog steeds niet met welke boodschap werd ingebracht, in ieder geval niet voor 2 bruin brood en een pak melk want linea directa in zijn loop vanaf de dug-out trapte hij zijn tegenstander neer, Joris stond dus weer in het veld! Helaas was het wederom Naarden die op randje buitenspel of over het randje de 3-0 binnentikte. De wanhoop onder de oranje hemden werd steeds maar groter en schoten werden steeds vaker vanaf de meest rare plekken en situaties  genomen. Zo was het Remco die zich blesseerde met een schot vanaf zijn rechterbeen en Rick die nog voordat de leidsman floot voor buitenspel een schot produceerde die over een flatgebouw van 10 hoog zou gaan. Affijn, we konden dus nog wel een uur langer spelen maar ook dan zouden we nog niet gescoord hebben. Er werd dus ook na 90 minuten afgefloten en we konden na de traditionele handjes schudden de kleedkamer opzoeken voor een niet verdiende gele rakker.

 

U heeft de naam Rick al meerdere malen gelezen in dit verslag, positief dan wel negatief maar zoals beloofd verleden week is na vele weken afwezigheid ‘’ De mop van..’’ weer terug en ik kan u beloven; hij heeft niet stilgezeten!

 

Jantje heeft een date met Miesje en het klikt aardig tussen die twee en op de terugweg met de auto besluiten ze nog even snel een boerenweggetje in te slaan voor een snelle sessie.

Affijn, na de daad bleek de auto helemaal vast te zitten en hoe ze het ook probeerden, de auto bleef vastzitten. Jantje kwam toen op het geniale idee dat Miesje maar moest duwen en Jantje zou dan in de auto gas gaan geven. Ook dat lukt niet en de vrouw zat inmiddels helemaal onder de modder. Als laatste redmiddel heeft Jantje toen de vieze kleren van Miesje onder de banden gelegd in de hoop meer grip te krijgen maar ook dat lukte niet! In de verte zagen ze een lichtje branden, het bleek een lichtje te zijn afkomstig van een boerderij. Miesje wilde wel hulp gaan vragen maar ze was inmiddels poedelnaakt. Jantje verzocht haar toen om haar schoenen voor haar edele delen te houden en zo om hulp te vragen. Zo gezegd, zo gedaan en Miesje kwam bij de boer aangerend ‘’Meneer, meneer! Kunt u mij helpen? Jantje zit vast!’’ Nou, zegt de boer, kijkend naar de schoenen, als die zo ver vast zit kan ik je ook niet helpen’’

 

Hilariteit alom en zo werd een niet zo positieve voetbalwedstrijd toch nog lachend afgesloten en kijken we vooruit naar de wedstrijd over 2 weken thuis tegen Kampong!