Een middagje prijsschieten in Achterveld (uit: AD/Amersfoortse Courant)
maandag 24 december 2018


Vierdeklasser Achterveld wint met 24-0 van hekkensluiter Oranje-Wit

De voetballers van Achterveld vijzelden tegen hekkensluiter Oranje-Wit uit Elst hun doelsaldo op: 24-0. Achterveld is hierdoor met stip gestegen naar de eerste plaats in de tweede periode in 4H (zaterdag). Een impressie.

Door: Michel Brands (AD/Amersfoortse Courant)
Foto's: Rodney Kersten

14.17 uur

Elftalleider Job Voorburg van Achterveld lepelt de elf namen op die met minimaal negen doelpunten verschil moeten winnen van Oranje-Wit om de koppositie in de tweede periode over te nemen. ,,Onze topscorer Sven van Rossum is er de hele week al mee bezig'', gniffelt Voorburg.

14.25 uur

De warming-up van Achterveld wordt afgesloten met afronden op het doel. Met name rechtsbuiten Rudy Baalman schiet met scherp. Dat belooft wat. ,,De tien halen? Dat zou mooi zijn. We moeten gewoon lekker gaan voetballen. Dan komen die doelpunten vanzelf wel.''

14.29 uur

'David en Goliath' presenteren zich. De puntloze hekkensluiter Oranje-Wit (doelsaldo vooraf: 12-96) is een bonte mix van rondbuikige veertigers, matige spelers uit een lager elftal, jeugdspelers en een doelman genaamd Chris van de Weerden, normaliter linksback. Veel spelers zijn al opgestapt, twee zegden die morgen af. ,,Ik heb last van mijn enkel, dus ik ging maar op doel staan.''

14.38 uur

Achterveld begint gretig, maar verprutst in de eerste zes minuten tevens drie kansen. De eerste criticaster openbaart zich bij supporters van de thuisclub. ,,In de krant hadden ze het erover dat ze aan het doelsaldo wilden gaan werken. Maar als ze zo doorgaan, dan moeten ze blij zijn met een gelijkspelletje.''

14.39 uur

Met een bekeken schot breekt Baalman na precies zeven minuten en achttien seconden de ban (1-0). Terwijl Van Rossum de bal pijlsnel uit het net vist, wordt Baalman op weg naar eigen helft slechts met enkele handshakes begroet. De doelstelling van de middag was en is duidelijk: méér doelpunten maken. Na 2-0 van de 17-jarige debutant Bob van Ruitenbeek ziet een trio voetballiefhebbers uit Scherpenzeel de bui al hangen. ,,Pff, dit is nog niet eens trainingspartijtje voor Achterveld en gewoon sneu voor die spelers van Oranje-Wit.''

a193443991i0031_max1024x.jpg

15.13 uur

Van Rossum zorgt in de 40ste minuut al voor de dubbele cijfers. Het elektronische scorebord kan echter niet op tien. Maar geen nood, want teammanager Voorburg houdt de score daarna bij op een ouderwets telraam. ,,Op die manier werkt het nog altijd goed.''

15.53 uur

De tweede helft draait steeds meer uit op een parodie op standaard amateurvoetbal. Zeker vijf spelers van Oranje-Wit lopen op hun laatste benen. Verdedigd wordt er nauwelijks nog.

Aan de zijlijn viert cynisme hoogtij. ,,Bij meer dan 20-0 gaan we weg, hoor'', schamperen de toeschouwers uit Scherpenzeel bij de 15-0 voorsprong.

15.56 uur

Bij een scrimmage plukt gelegenheidsdoelman Van de Weerden van Oranje-Wit een bal zichtbaar voor de lijn weg, maar de 16-0 wordt toch geteld.

Baalman: ,,We zeiden nog tegen de scheids dat die goal echt niet zat, maar hij bleef bij zijn keuze.''

En Van de Weerden: ,,Ik was daar op dat moment flink pissig om. Maar ach, dat ene doelpuntje meer of minder tegen maakt ook niet uit.''

16.15 uur

Neumann tekent met zijn tweede hattrick van de middag de 23-0 aan. Van enige blijdschap is absoluut geen sprake meer. Neumann: ,,Voor Oranje-Wit was dit niet leuk, maar voor ons op een gegeven moment ook niet meer. Het ging puur om het doelsaldo. Niets meer en niets minder.''

16.22 uur

Nadat Baalman nummer 24 erin heeft geprikt, maakt scheidsrechter Frits de Groot een einde aan het doelpuntenfestijn van Achterveld en aan de lijdensweg van Oranje-Wit. Echte winnaars zijn er niet.

Achterveld - Oranje-Wit 24-0

Rudy Baalman (7), Bob van Ruitenbeek (3), Sven van Rossum (6), Jelle Neumann (6), Yoeri Boutens (1) en Joris Houtveen (1).