Het wel en wee van Achterveld 3 op stap in Almere bij AS'80 3
maandag 10 oktober 2016

S.V. Achterveld 3

Zondag 9 oktober was de dag dat Manuela uitgebakken was bij heel Holland bakt maar het was ook de dag dat het derde vandaag mocht aantreden tegen AS 80 uit het beeldschone Almere. As 80 doet leuk mee bovenin dus we wisten dat het geen gemakkelijke wedstrijd zou worden. Onder de opkomst van een flauw zonnetje werd er vandaag maar liefst met 1 hele auto afgereisd vanaf Achterveld daar de rest uit andere windrichtingen kwamen aangereden waaronder uit Volendam. Marthijn en Matthijs die speciaal hun weekendje weg met de vriendengroep ervoor opzegden om eerder terug te gaan voor de wedstrijd, dus dat beloofde wat….helemaal toen de mist optrok en een schim naar voren trad…het bleek onze schaduwspeler Chris te zijn die uit Utrecht kwam voor een mooi potje voetbal. Ik hoor u denken, Chris? Ja, die voetbalt nog steeds maar u zult deze naam vaker zien opdoemen tijdens dit verslag met het nemen van zijn specialiteit; corners, hierover later meer. Alle verschijnselen waren er dus voor een mooie pot totdat we in de kleedkamer kwamen.

Het was even zoeken naar het juiste hokje nummer 14 maar na intensief speurtocht werd deze toch gevonden. Doordat Tim vandaag niet aanwezig kon zijn voor het nodige keeperswerk offerde Rick zich op om op goal te staan, waarvoor hulde. Helaas bleek Rick zijn mode instinct niet zo goed te zijn als die van Tim want hij kwam met zwarte sokken onder het wegwerkers keepers tenue aan zetten. Innovatief als Rick is kwam hij gelijk met een oplossing aan zitten. Er zat warempel nog een zwarte keepersbroek in de tas en die paste toch echt mooi bovenop zijn voetbalsokken.

Ik zal u de details besparen maar het leek een flashback naar Rintje Ritsma op de 1500 meter in 1994. Dit werd hem niet. Nadat onze leider Robin (Willem Huurdeman sr. Lag met koorts op bed en Andre schijnt er wel geweest te zijn maar niemand zag hem vanwege zijn kledingkeuze waar menig Freek in het Wild fan jaloers op zou zijn)

de opstelling had doorgenomen en gelijk de ijverigheid van Mathijs en Marthijn had afgestraft door er eentje te wisselen (en later de andere te laten vlaggen wat hem overigens bijzonder goed afging) mochten we het veld op. Nu kwam de eerste shock; het bleek een kunstgrasveld te zijn met de gevreesde zwarte korrels.. Ietwat onwennig als een lammetje die voor het eerst het veld in mag betraden we toch maar het gras in de hoop dat het niet zo erg zou zijn als Zembla doet vermoeden.. Na een lekkere warming up onder aanvoering van Rob met zijn nieuwe aanvoerdersband floot de leidsman af voor de wedstrijd. Helaas trokken we de goede lijn niet door van de afgelopen 2 wedstrijden en begonnen we slap en onnauwkeurig. Dit resulteerde al snel in een goal voor AS 80. Er is nog gevraagd aan Dave hoe die goal tot stand kwam maar doordat we hemelsbreed maar 40 kilometer vanaf Schiphol zaten kon hij dit niet exact navertellen. Wel weten we dat de boeiing 747 best vaak vertrekt vanaf Schiphol inmiddels…

We waren nog maar net de schok boven toen het volgende drama de kop opstak; Joris Schouten ons loopwonder, viel ten prooi aan het zwarte gif wat op het gras lag en moest zich laten wisselen. We lieten ons hier niet uit het veld door slaan en zochten veelal met een lange bal de voorhoede (dit was niet geheel de juiste oplossing altijd) Maar een van die aanvallen lukte wel en Remco ging de 16 in waar plotsklaps een speler van AS 80 de bal tegen de hand kreeg, HANDS! Zelfs Dave, inmiddels druk turfend aan het vliegtuigspotten zag het maar de verder goed fluitende leidsman zag het niet waarna in het tumult wat erop volgde en de snelle counter AS 80 de bal met een simpele schuiver de keeper op het verkeerde been zette. Ruststand 0-2. In de pauze kwam iedereen tot de conclusie dat Rick die bal had moeten hebben maar omdat er geen opvolging was voor zijn keeperswerk bleef hij trouw staan. De trainers dachten toch iets anders over de samenstelling van het team en besloten 3 wissels toe te passen. Of we conditioneel of dat de wissels goed waren, persoonlijk denk ik het eerste, we kregen de greep terug op de wedstrijd en we probeerden nu wel met combinatie voetbal het goal te bereiken van de tegenstander. Dit resulteerde dan ook vaak in corners…

Even over de corners, elke week zullen we een speler in het daglicht zetten die iets goeds gedaan heeft, iets bijzonders of iets wat Chris voor elkaar heeft weten te krijgen. Als je het voor elkaar krijgt om 17 corners strak bij de 1e paal bij de keeper weet te krijgen dan mogen we wel spreken van extreme klasse. Een andere speler die we vandaag niet mogen vergeten is Tim Tolboom. De speler die nog geen tegendoelpunt heeft gehad al 4 wedstrijden lang. Want ook vandaag was het de 2e helft eenrichtingsverkeer en heeft Remco met zijn harde werken van vandaag ervoor gezorgd dat Tim volgende week weer verder kan met zijn record. Remco maakte dus de 2-1 en we probeerden verder te drukken. Helaas had das Bomber vandaag het vizier niet op scherp en ook zijn terugspeelbal op Danny was niet geheel ‘’zuiver’’ wij denken nog steeds dat die op Rick bedoeld was. Ook Joris die nog steeds niet helemaal hersteld was kreeg de keeper niet verschalkt waarna de leidsman na 90 minuten affloot.

Helaas geen goede wedstrijd dus, de 2e helft biedt perspectief voor volgende week als we mogen aantreden tegen het mooie Kampong. Voor een ieder die zich afvraagt wat aan te trekken…de dames van Kampong 1 spelen uit dus extra moeite is niet nodig…